Szukam pomocyDzieci i edukacjaCzy mogę podjąć pracę w polskiej szkole ?

Czy mogę podjąć pracę w polskiej szkole ?

Чи можу я працювати в польській школі?

SourceGWW

Udostępnij

Pomóż nam tworzyć pcpu.pl

Czekamy na pytania 24h/7.

  • Na Ukrainie pracowałam jako pedagog socjalny, czy mogę podjąć taką pracę w polskiej szkole ?

W roku szkolnym 2021/2022 może być Pani zatrudniona jako pomoc nauczyciela, jeżeli posiada Pani znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym pomoc uczniowi, który nie zna języka polskiego albo zna go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki.

Nie ma wymogu potwierdzenia znajomości języka polskiego dokumentami. Kuratoria oświaty prowadzą listy ofert pracy – w tym jako pomoc nauczyciela, a także listę nauczycieli z Ukrainy, którzy deklarują chęć podjęcia pracy w zawodzie w Polsce. Najlepiej skontaktować się w tej sprawie z Kuratorium Oświaty na danym terenie.

Przykładowo listę ofert pracy dla nauczycieli prowadzoną przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie można znaleźć pod adresem:  https://www.ko.rzeszow.pl/category/pilne/ Prowadzone są też specjalne kursy języka polskiego (online – bezpłatnie) dla nauczycieli oraz pracowników oświatowych z Ukrainy – https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nauka-jezyka-polskiego-dla-nauczycieli-oraz-pracownikow-oswiatowych-z-ukrainy–intensywny-kurs-osrodka-rozwoju-edukacji

Poniżej znajdują się komentarze użytkowników. Robimy wszystko, aby nie było tam treści nieuprzejmych lub mylących. Podziel się swoimi informacjami z innymi użytkownikami portalu, ale uważaj, żeby nie wprowadzić ich w błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Українська UK Русский RU Polski PL English EN