Szukam pomocyDzieci i edukacjaCzy dla mojego dziecka znajdzie się miejsce w przedszkolu ?

Czy dla mojego dziecka znajdzie się miejsce w przedszkolu ?

Чи знайдеться місце для моєї дитини в садочку?

SourceGWW

Udostępnij

Pomóż nam tworzyć pcpu.pl

Czekamy na pytania 24h/7.

  • Mam legalny pobyt w Polsce na podstawie specustawy, czy mojemu dziecku w wieku 3 lat, przysługuje miejsce w publicznym przedszkolu (nieodpłatnie) ?

Jeśli tylko w takim przedszkolu jest miejsce – to tak. Dzieci są przyjmowane do przedszkola w zależności od decyzji dyrektora. Niestety nawet przed wybuchem wojny liczba miejsc w przedszkolach publicznych była ograniczona. W roku szkolnym 2021/2022 liczba dzieci w oddziale przedszkola – może być zwiększona o nie więcej niż 3 dzieci, będących obywatelami Ukrainy, które wjechały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bezpośrednio z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium tego państwa. Jest to dalej niewielki limit miejsc w stosunku do potrzeb, dlatego najlepiej szukać miejsca również w przedszkolach niepublicznych (nie samorządowych), przy czym pobyt w takim przedszkolu jest co do zasady płatny (chyba, że dane przedszkole zaoferuje pobyt bezpłatny).

Na terenie Rzeszowa listę przedszkoli niesamorządowych, które przyjmą dzieci z Ukrainy prowadzi Wydział Edukacji w Urzędzie Miasta – informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 17 875 4602.

Poniżej znajdują się komentarze użytkowników. Robimy wszystko, aby nie było tam treści nieuprzejmych lub mylących. Podziel się swoimi informacjami z innymi użytkownikami portalu, ale uważaj, żeby nie wprowadzić ich w błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Українська UK Русский RU Polski PL English EN